Patani’den Müslümanların çığlıkları yükseliyor! Duyuyor musunuz? Video

Patani’den Müslümanların çığlıkları yükseliyor! Duyuyor musunuz? Video

20 bin şehit verildi, 40 bin çocuk yetim, 30 bin Müslüman da toplama kamplarında!


Bugün yaklaşık beş milyon Müslümanın yaşadığı Patani‘de Müslümanlar, hemen her gün Tayland askerlerinin saldırısına maruz kalıyor. Halkın büyük kısmı yurtlarından çıkmaya zorlanıp, zorunlu göçe itiraz edenler ise şehit ediliyor. Kadınların büyük çoğunluğununtecavüze uğradığı, mescitlerin ve camilerin talan edildiği, Müslümanların evlerine, tarlalarına domuzlar salınarak eziyet yapıldığı Patani’de halen 30 bin civarında dul bırakılmış Müslüman hanım kardeşimiz, 40 bin civarında ise yetim çocuk var. Bölgede son 3 yıldır uygulanan sıkıyönetim döneminde 400’den fazla Müslüman kayboldu, 2300’e yakın kişi şehit edildi, 4000’e yakın kardeşimiz ise gayri hukuki gerekçelerle tutuklandı. Şu anda halen 30 bin kişi toplama kamplarında tutuluyor! Bakın bu linkten izleyebilirsiniz:

https://www.youtube.com/watch?v=P9TSP_a6F5g

Patanili Mülteci bir bayan anlatıyor…

Onlar sorgulanmasızın hapishaneye atılıyorlar hatta hiçbir suçlama olmaksızın Patanide bayanlara yönelik çok büyük bir zulüm var. Eşleri şehit olunca Patanili kadınları kaçırıp onlara tecavüz ediyorlar, her türlü zulmü yapıyorlar biz onları kurtaramıyoruz…

Patani’de bu esir edilmiş bu zavallı kadınlar, çocuklar, yaşlılar, işkence gören masum insanlar, ibadethaneleri yakılıp yıkılan Müslümanlar, toplama kamplarında acımasızca çalıştırılan mazlumlar tüm İslam âleminin sorumluluğundadır. Gözümüzün önünde gerçekleşen Müslüman kardeşlerimize yapılan bu büyük zulmü görmezden gelemeyiz. Allah tüm Müslümanları zulme karşı birlik olmaya çağırıyor:

“Size ne oluyor ki, Allah yolunda ve: “Rabbimiz, bizi halkı zalim olan bu ülkeden çıkar, bize Katından bir veli (koruyucu sahib) gönder, bize Katından bir yardım eden yolla” diyen erkekler, kadınlar ve çocuklardan zayıf bırakılmışlar adına mücadele etmiyorsunuz?” (Nisa Suresi, 75)

Tüm Müslüman âleminin ahir zamanda çektikleri acıların son bulması için acilen Türk İslam âleminin birlik olması şarttır. Ahir zamanda çekilen bu acılar, Müslümanların çektiği acıların sebebi ahir zamanı bilmemeleri ve ahir zamanın gereğini yapmamalarından kaynaklanıyor. Peygamber Efendimiz bu hastalığın çözümünü söylemiş. Hastalık var, ilacı var, ilacını kullanmıyor Müslümanlar. Acıların bitmesinin tek çözümü Türk-İslam Birliğidir. Türkiye lider ülke olarak tüm Müslüman âlemini tek bir çatı altında toplayıp bu acılara son vermelidir.

Tüm yazılarım: https://erkanarkutyaziyor.wordpress.com/

Reklamlar

Cevapla

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s