Hem Avrupa Birliği’nin kültürüne karşı olup hem de neden ısrarla girmeye çalışıyoruz?

Hem Avrupa Birliği’nin kültürüne karşı olup hem de neden ısrarla girmeye çalışıyoruz?

Türkjiye Avrupa’nın yerinde olsa böyle bir ülkeyi bünyesine katarmıydı acaba?


Yıllardır Avrupa Birliği’ne girmeye çalışıyoruz ve bir de bizi almıyorlar diye küsüp duruyoruz ya…

Peki neden önce kendimize dönüp bir bakmıyoruz acaba? Neden bizi Avrupa Birliği’ne almak istemiyorlar diye kendi kendimize bir türlü sormuyoruz acaba?

Bakın, İslam ve göçmen karşıtı görüşleriyle bilinen Hollandalı aşırı sağcı Özgürlük Partisi lideri Geert Wilders ne diyor: “Türkiye gibi bir İslam devleti Avrupa’nın parçası olamaz. Hükümetiniz sizin bir gün Avrupa Birliği üyesi olacağınıza inanmanızı sağlayarak sizi kandırıyor. Bunu unutun. Siz Avrupalı değilsiniz. Ve hiçbir zaman olmayacaksınız. Türkiye gibi bir İslam Devleti Avrupa’nın bir parçası olamaz. Daha fazla İslam istemiyoruz, azalmasını istiyoruz. Bu nedenle Türkiye bizden uzak dur, seni burada istemiyoruz.”

Açıkçası sadece Hollanda’nın değil bütün Avrupa’nın istediği bu. Türkiye’nin kendilerinden olabildiğince uzak olmasını istiyorlar. Türkiye’de ısrarla gidip Avrupa’ya yapışıyor ve “Ne olur bizi alın” diye adeta yalvarıyor. Avrupalılar bize diyor ki “Resme karşısınız, heykele, dekolteye, eğlenceye, müziğe karşısınız. Nerdeyse bizim bütün değerlerimize karşısınız. O zaman neden bizim bünyemize dahil olmak istiyorsunuz?” Çünkü Avrupa’da her yerde heykeller var, sanat var, sanatçıya saygı var. Her yerde son derece modern dekolte bayanlar var. Avrupa’nın her şehrinde müzik, eğlence ve resim var.

Türkiye hem Avrupa’ya hayran bir portre çiziyor, hem de değerlerine tamamen karşı olduğunu söylüyor. Eğer değerlerine karşıysak neden Avrupalıları rahatsız ediyoruz?Görmüyor musunuz Türkiye’deki bağnazları… Adamlar resim görünce yırtmaya kalkıyor, heykel görünce parçalamak istiyor, dekolte kadın görünce “haram, hepsi cehennemlik” diye bas bas bağırıyorlar. Bu bağnazların Avrupa’da dekolte hanımların arasında olduklarını düşünebiliyor musunuz? Adamlar bu yobazlardan korkuyorlar işte bu kadar basit.

Bakın öyle uzaklarda aramayın, hükümet sözcüsü Bülent Arınç değil miydi, “kadınlar gülmesin, kadınlar kahkaha atmasın, kadınlar sokağa çıkmasın” diyen. Kadınlara karşı böyle baskıcı, bağnaz, hurafelerle yönetilen bir görüntü veriyor Türkiye Avrupa’ya karşı. Yıllardır “bu görüntüyü değiştirin, son derece modern olun” desek de bir türlü ikna olmuyorlar. İşte BülentArınç’ın “kadınlar herkesin içinde kahkaha atmasın” dediği konuşması:

https://www.youtube.com/watch?v=DjWpj3L3IsM

Ya Avrupa’nın değerlerini kabul edin, ya da Avrupa Birliği’ne girmek istemeyin değil mi? Eğer kafanızdaki bu hurafeler İslam’da var diyorsanız bu da uydurma. Çünkü İslam’da diğer dinler gibi insanların özgürlüğünü ister, sanatı, bilimi teşvik eder.  Ne resim, ne heykel, ne kadının dilediği gibi giyinmesi haram değil. Kadınlar ancak savaş ortamında can tehlikesi konumunda kapalı giyinirler. İslam’da baskı ve zorlama yoktur. Siz gerçek Kuran’a değil, bambaşka kafanızdan uydurduğunuz hurafe dinine inanıyorsunuz.

Şimdi bağnazlar akın akın Avrupa’ya gitmeye çalışıyorlar, üstelik Avrupalı’lar içinde “bunların hepsi kafir” diyorlar. O zaman hiç böyle bir telifte bulunmayıp otursunlar oturdukları yerde, Avrupalıları da hiç rahatsız etmesinler. Önce kafalarındaki bağnaz zihniyeti değiştirsinler, sonra ancak Avrupa Birliğine girme teklifinde bulunabilirler.

Tüm yazılarım: https://erkanarkutyaziyor.wordpress.com/

Reklamlar

Cevapla

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s