Hz. Ali, Mısır lideri Hüsnü Mübarek ve Hz. Mehdi…

Hz. Ali, Mısır lideri Hüsnü Mübarek ve Hz. Mehdi…

Hz. Ali Mehdi aşığıydı, peygamberimiz Hz. Mehdi’nin adını Hz. Ali’ye söylemişti…


Bakın ne diyor Hz. Ali bir hadisinde; Müminlerin Emiri Ali bin Ebu Talip şöyle buyurdu:

Mısır’ın lideri de alametlerden bir alamettir. Onun işareti acip bir tarzdadır. Ortası HÜSNÜ, başı: MUHAMMED’dir. DEDESİNİN İSMİNİ DE değiştirerek kullanır. O çıktığı zaman bil ki, Mehdi kapınızı çalacak. O kapınızı çalmadan siz O (Mehdiye) bulutların kubbelerinde uçarak ulaşınız veya kar üzerinde sürünerek ve emekleyerek ona varınız.(Kitabu’l Cifr İmam Ali sayfa:7 ve Kitabu’l Mufaceh Muhamme İsa bin Davud sayfa:411)

Mısır Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek’in gerçek ismi Muhammed Hüsnü Said’dir. Said dedesinin ismi olup Araplar soyadı olarak isimlerinin sonunda kullanırlar. Fakat bunu Mübarek olarak değiştirmiştir. Muhammed Hüsnü Mübarek olmuştur. Hüsnü Mübarek tam olarak Hz. Mehdi’nin zuhur vakti olan 1981 yılında Enver Sedat’ın öldürülmesi üzerine devlet başkanlığına gelmiştir.

Hz. Ali Mısır lideri Hüsnü Mübarek’in Hz. Mehdi’nin zuhur alameti olduğunu hadisinde detaylı bir şekilde bildirmiştir. Gördüğünüz gibi peygamberimizin bildirdiği ahir zaman alametleri arka arkaya gerçekleşmektedir. Bütün bu hadisleri bildikleri halde saklayanlar, insanlardan gizleyenler bu yaptıklarından sorumludur. Kimse vakti geldiğinde Hz. Mehdi’nin zuhurunu engelleyemeyecektir.

Peygamberimiz Mısır Lideri Hüsnü Mübarek hakkında ve yaşanacak olaylar hakkında hadislerde başka detaylar da vermiştir, bu linkten izleyebilirsiniz: https://www.youtube.com/watch?v=VL7kHC_jznk

Kaynak: http://peygamberimizdenhzmehdi.blogspot.com/

Tüm yazılarım: https://erkanarkutyaziyor.wordpress.com/

Reklamlar

Cevapla

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s