İnsanlar kafalarında dini zorlaştırıp sonra yapamayıp tamamen hayatlarından çıkarıyorlar!

İnsanlar kafalarında dini zorlaştırıp sonra yapamayıp tamamen hayatlarından çıkarıyorlar!

Din olmadan, Allah sevgisi ve tevekkül olmadan tüm dünya insanın üzerine çöker…


İnsanların çoğu dinimizi hiç bilmiyor, Kuran’daki ayetleri hayatları boyunca okumamışlar. Ayetlerde nasıl bir din tarif edildiğini de bilmiyorlar. Ama o kadar çok kulaktan dolma bilgi biriktirmişler ki kafalarında. Bu oradan buradan topladıkları bilgilerle kafalarında sahte bir din oluşturmuşlar. Sonra da “bu din çok zor, yaşamak mümkün değil” diyerek dini hayatlarından tamamen çıkarmışlar. O yüzden de zorluk üstüne zorluk yaşıyor, dinsizliğin getirdiği sıkıntıları hayatları boyunca çekiyorlar.

Mesela biri çıkıp diyor ki namaz kılarken şu sırayla abdest alacaksın, bu duaların hepsini okuyacaksın, elini şöyle koyarsan namazın kabul olmaz. Böyle yaparsan yine kabul olmaz. Sadece namazın nasıl kılınacağı ile ilgili 300 sayfalık kitap var. Yobazlar bu kurallara uyulmadığı taktirde namazın geçerli olmadığını savunuyorlar. Kime göre, neye göre bu kuralları çıkardıkları da belli değil.

Daha böyle Kuran’da olmayan binlerce kural koymuşlar dinimize.” Müzik yok, resim yok, kadınların hakları yok, kadınla erkek yan yana bile gelemez, başörtüsü takmayan kadın dinsizdir” gibi binlerce geçersiz kural. Bunların toplamında ne oluyor? Din iyice yaşanmaz hale geliyor.

Halbuki dinimize göre namaz çok kolay. Alırsın abdestini, hemen kılarsın namazını. Kuran’da namazla ilgili yüzlerce kural yok. Namazda samimiyet var, Allah’ı yüceltmek var. Girersin denize, çıkarsın. Abdestini alıp yine kılarsın namazını. Müzik de dinlersin, resim de yaparsın. Gülersin, eğlenirsin. Hayatı öldürerek yaşanmaz Müslümanlık. Tam tersine en güzel nimetleri kullanırsın, sonra da Allah’a şükredersin.

Ne diyor Allah ayetinde: “Biz sana bu Kuran’ı güçlük çekmen için indirmedik” (Taha Suresi, 2) İnsanın bu ayeti düşünmesi gerekmez mi? Eğer dini yaşarken zorluk çekiyorsan, kendine eziyet ediyorsan o zaman İslam dinini yaşamıyorsun demektir. İslam kolaylık dinidir. Sevgi, şefkat, merhamet, güzellik dinidir. Büyük bir aşkla, sevgiyle Allah’a yönelmektir. Çok az ibadet tarif edilmiştir Kuran’da. Asıl din samimi bir kalple maneviyatı arttırmak, hayat boyunca büyük bir Allah aşkıyla yaşamak, Allah’ı hiç unutmamaktır.

Sonuç olarak kafanızda kendi kendinize dini zorlaştırmayın ve Kuran’la bize indirilen tertemiz ve çok kolay dini yaşayın. Ve dinimizi yaşamanın güzelliğini, tevekkülün, sabrın getirdiği huzuru, Allah ile dost olmanın heyecanını, güzelliğini yaşayın. Hayatınız değişsin, hayatınıza bin bir güzellik gelsin. Yobazların uydurduğu sahte dine sakın kanmayın ve tertemiz Kuran’ı yaşayın.

Kaynak: http://bagnazliknedir.blogspot.com.tr/

http://dinsizliginkabusunuyasamak.blogspot.com/

Tüm yazılarım: https://erkanarkutyaziyor.wordpress.com/

Reklamlar

Cevapla

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s