Ne Türkiye ne Rusya oyuna gelmesin…

Ne Türkiye ne Rusya oyuna gelmesin…

Savaşları körüklemek değil yatıştırmak en akılcı yaklaşımdır.


Evet, düşürülen Rus uçağı Nato tarihinde bir ilk… Türkiye’nin sınır ihlalinde bulunan Rus uçağını düşürmesi son derece normal, çünkü hava sahası ihlaline karşılık verilmesi uluslararası kanunların gereği. Bu kanuna tüm ülkeler uymakla yükümlü. Şimdi Türkiye bu noktada şu soruyu sormalı: Eğer Türk uçakları Rusya’nın hava sahasına girse Rusya bu uçakları vurmayacak mıydı? Tabii ki seyretmeyeceklerdi. Ve haklı konumda olacaklardı.

Bu noktada Türkiye de haklı konumda. Rusya’nın ülkelerin milli gururuna saygı göstermesi ve sert tavrını bırakması gerek. Bunu onlara gösteren ülke Türkiye oldu.

Fakat şu da bir gerçek ki dünyada 3. Dünya savaşı Armagedon’u çıkarmaya çok hevesli birDeccal ekibi var. Bunlar oturdukları yerden şeytani planlar yapıp hangi ülkeyi hangi ülkeyle savaştıracaklarını planlıyorlar. Bu yüzden ne Erdoğan ne de Putin oyuna gelmemeli.

Türkiye’de de bazı kesimler hemen hiddetlenip savaş çığlıkları atmaya başlıyorlar. Oysa Rusya ile savaş hem Rusya için hem de Türkiye için çok büyük bir felaket olur. Bırakın savaşı, aradaki ticari ilişkilerin, gaz alışverişinin ve turizmin durması bile çift taraflı deprem etkisi oluşturur.Bu yüzden Türkiye’nin alacağı zararı önceden görüp kavgayı ve şiddeti hemen yatıştırmak gerek.

Türkiye hiçbir zaman şiddet yanlısı olmamıştır. Suriye’den kaçan milyonlarca mülteciye, Türkmen kardeşlerimize ve Kobani’den kaçan Kürt kardeşlerimize hep yardım elini uzatan Türkiye olmuştur. Dolayısıyla Türkiye’nin yine barıştan ve sevgiden yana, uzlaşmadan yana tavrını koyması hayati önem taşımaktadır. Türkiye her zaman itidalli tavrını korumalıdır.

Bu arada sinsi Deccal ekibinin planlarını da iyi teşhis etmek gerek. Önce Türkiye’yi İşid ile savaştırıp PKK’nın ekmeğine yağ sürdürmek istiyorlar. Güya Suriye’de İşid’in hâkim olduğu alanı Türkiye’ye temizletip sonra orayı PKK-YPG’ye teslime edecekler. Böylece Türkiye’nin Güneydoğusunda Komünist Kürdistan’ı kuracaklar. Bu arada fırsattan istifade PKK Türkiye’yi bölünce Türkiye’den aldıkları toprak parçasını da Suriye’deki bölge ile birleştirecekler.Türkiye hem İşid ile hem PKK’ile savaşamayacak, buna gücü yetmeyecek.

Bütün bu planların yanında şimdi de Rusya- Türkiye savaşını körüklüyorlar. İşid olmazsa, Rusya, Rusya olmazsa kimbilir hangi ülke ile aramıza fitne sokacaklar.

Bu sinsi ve karanlık planlara karşı Türkiye’nin yapacağı en akılcı adım hem İran’la, hem Pakistan ve Rusya’yla ilişkileri çok güçlendirmektir. Rusya’da aynı akılcı tavrı göstermelidir. Bölgede Türkiye’yi yanına almak Rusya’nın daima lehinedir.

Dolayısıyla olacakları önceden herkes görsün, kimse nefret politikası yapmasın, kimse savaşı körüklemesin. Dehşet politikası bir üçüncü dünya savaşının çıkmasına ve milyonlarca insanın katledileceği bir belaya dönüşebilir. Bu savaşta ne Rusya kalır, ne de Amerika. Bu yüzden ne Türkiye ne de Rusya oyuna gelmesin. Türkiye daima olgun, sakinleştirici ve yatıştırıcı tavrı ile savaşların önünü kessin.

Kaynak: http://abdningoremedigipkk.blogspot.com.tr/

Tüm yazılarım: https://erkanarkutyaziyor.wordpress.com/

Reklamlar

Cevapla

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s