Ortadoğu’daki savaşlar yine Amerikan Silah şirketlerine yaradı..

.

Ortadoğu’daki savaşlar yine Amerikan Silah şirketlerine yaradı...

2010 yılından bu yana Amerikan silah şirketlerinin değeri %222 arttı!


Ortadoğu’da bitip tükenmek bilmediği gibi, bir ülkeden diğerine sıçrayan savaşlarAmerikan silah şirketlerinin değerini % 222 arttırdı.

ABD Savunma sanayisinin önde gelen firmalarının New York Borsası’nda işlem gören hisseleri, Arap Baharı’nın başladığıAralık 2010’dan bu yana sırasıyla yüzde 222 ve yüzde 230’a yakın değer kazandı.

Prof. Mahir Kaynak, bir olayı anlamak için;“Bundan kimin yararı var, kimin zararı var?” sorusunu sorar ve der ki, “Olay kimin işine yarıyorsa, fail de oldur!”

Evet, gerçekten de çok doğru. 11 Eylülsaldırısı kimin işine yaradı? Tabii ki Amerika’nın ve küresel güçlerin. Bu Amerikan derin devleti tarafından çok iyi kurgulanmış saldırı sayesinde Amerika hem Afganistan’a, hem Irak’a saldırdı ve bu ülkeleri kırıp geçirdi. Milyonlarca Müslüman şehit edilirken bir yandan silah tüccarlarının cebine dolarlar akıyordu. 11 Eylül’ün arka planını bu linkten seyredebilirsiniz:

Yine Fransa’da yaşanan son terör saldırısını ele alalım. Bu saldırıdan kim kazançlı çıktı? Tabii ki hem Fransa, hem Amerika, hem de diğer Avrupa devletleri. Amerika bu yolla Fransa’yı Suriye’ye karşı kendi safhına çekti. Fransa 200 kişiye karşılık milyonlarca Müslümanı katletmeye başladı. Havadan bombalanan Suriye’de şimdi kadın, yaşlı, çocuk demeden Müslüman kıyımı yapılıyor. Bu arada tabii her zaman olduğu gibi silah şirketlerinin cebine de dolarlar akmaya başladı. Ayrıca hem Fransa hem diğer Avrupa ülkeleri terör bahanesiyle milyonlarca mülteciyi sınırlarından sokmama kararı aldı.

Bütün bunlar yaşanırken İslam coğrafyasında Müslümanlar derin devletlerin oyununa gelip birbirlerini kırıp geçiriyor. Amerikan silah şirketleri bu birbirlerine karşı olan Müslüman grupları silahla sürekli besliyor. Yine Amerikan derin devleti hem YPG’yi, hem PKK’yı da silahla besliyor. Ve tüm dünyada beslenen, sürekli körüklenen savaşların sonucunda Amerika 2015 yılındaki 2015 yılındaki 45 milyar $ ‘lık silah satışı ile rekor kırıyor!

Tüm yazılarım: https://erkanarkutyaziyor.wordpress.com/

Reklamlar

Cevapla

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s