Putin’in Suriye’ye gireceği hadislerde nasıl tarif ediliyor?

Putin’in Suriye’ye gireceği hadislerde nasıl tarif ediliyor?

Putinden hadislerde kantaranın başındaki sarı adam diye bahsediliyor.


Ahir zaman gerçekten de çok acayip olayların peş peşe yaşandığı bir dönem. Öyle ki fitne bir ülkeden diğerine sıçrıyor, Ortadoğu’da yanan ateş ve dökülen kan hiç bitmeyecek gibi gözüküyor. Ateş tam söndü diyecekken bir de bakıyoruz başka bir ülke iç savaşla, istilayla, havadan atılan bombalarla haritadan adeta siliniyor. Müthiş bir Müslüman kıyımı tüm dünyanın gözleri önünde yaşanıyor.

Yaşadığımız bu dönemde en heyecan verici olan ise peygamberimizin bu yaşanacakları adeta görmüş gibi anlatmasıdır. Bakın peygamberimiz hadisinde Putin’in Suriye’ye gireceğini nasıl tarif ediyor:

İmam Ali Bin Ebu Talib hutbede şöyle irad etti;

Sonra Rasulayn (Suriye ve Kobani bölgesi) sarı renkli adam kantaranın başında zahir olur. 70 bin kişi orada ölür ve fitne IRAK’a geçer.

“Dediler ki ey müminlerin emiri nerede çıkacak bu sarı adam, vasıflarını bize bildir;”

Hz.Ali; “O, sırtı uzun bacakları kısa çabuk öfkelenen biridir.”(İlzamun Nasin 2. Cild), İlzam un Nasibin 2.cild. sayfa:291, Yenabi ul Meveddet, 3.cild sayfa 205, Kitab ul cifr sayfa 414)

Hadiste Suriye’de ve Kobani bölgesinde onlara destek olan sarı saçlı bir adamın çıkacağını, bu adamın sırtının uzun, bacaklarının kısa ve çabuk öfkelenen biri olduğu tarif ediliyor. Peygamberimizin yaşadığımız olayları bu kadar detaylı bildirmesi nefes kesicidir. Peygamberimiz ahir zamanda yaşayacağımız bütün olayları adeta seyretmiştir. Hakikaten de peygamberimizin söylediği gibi fitne şu anda Irak’a geri dönmüştür. Hadislerde tarif edilen sarı adam Rusyadevlet başkanı Putin’dir. Kantaranın başında diye tarif edilmesi demek hem Türk kavminin hem de Rum’un başında anlamına geliyor. Rusya şu anda bütün Türki devletlerin (Kazakistan, Özbekistan, Tacikistan…) adeta lideri konumunda. Aynı zamanda Rusya Rum yani Ortadoksların ve Katoliklerin de başında lider olarak yer alıyor. Şangay ekibinin başında da Putin var.

Yine hadiste Kobani’nin olduğu bölgede 70.000 kişinin öleceği detayı veriliyor. Gerçekten de şu anda o bölgede binlerce kişi şehit edildi. Hala da Müslümanlar’ı şehit etmeye devam ediyorlar. Akan bu kanı durduracak tek güç Hz. Mehdi’dir. Mehdi zuhur ettiğinde tek bir damla kan akıtılmasına, tek bir masum insanın şehit edilmesine müsaade etmeyecektir.

İnsanlar, bal arılarının beyleri etrafında toplanması gibi, Hz. Mehdi (as)’ın çevresinde toplanırlar. Daha önce zulümle dolu olan dünyayı, adaletle doldurur. Adaleti o denli olur ki, UYKUDA OLAN BİR KİMSE DAHİ UYANDIRILMAZ VE BİR DAMLA KAN BİLE AKITILMAZ. Dünya, adeta asr-ı saadet devrine geri döner. (El Kavlu’l Muhtasar Fi Alamatil Mehdiyy-il Muntazar, sf. 29 ve 48)

Kaynak: http://ahirzamankonulari.blogspot.com.tr/

Tüm yazılarım: https://erkanarkutyaziyor.wordpress.com/

Reklamlar

Cevapla

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s