Türkiye için önerilen Fransa tipi Başkanlık sistemi Fransa’nın felaketini hazırlıyor!

Türkiye için önerilen Fransa tipi Başkanlık sistemi Fransa’nın felaketini hazırlıyor!

Türkiye için önerilen Fransa tipi Başkanlık sistemi Fransa’nın felaketini hazırlıyor!

Başkanlık sistemi nedeniyle Fransa 10 parçaya ayrılmaya hazırlanıyor!


Bildiğiniz gibi Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan öncelikle Meksika tipi başkanlık sistemini Türkiye için öneriyordu. Türkiye’nin bölünmesine zemin hazırlayacak başkanlık sistemine karşı halktan gelen yoğun tepki nedeniyle bu sefer Meksika tipi başkanlık sisteminden vazgeçildi, şimdi de Fransız tipi başkanlık sistemi gündeme getirildi. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Türkiye için Fransa tipi başkanlık sistemini öneriyor.

Hâlbuki Fransa, başkanlık sistemi nedeniyle şu anda ciddi bir belaya uğramış durumda. Bakın Fransa’dan kopmak isteyen bölgeler hangileri:

1.      Alsas

2.      Bretonya

3.      Nice

4.      Bask bölgesi

5.      Korsika

6.      Kuzey Katalonya

7.      Normandiya

8.      Oksitanya

9.      Savoi

10.  Loren

Gördüğünüz gibi Fransa’daki başkanlık sistemi nedeniyle şu anda 10 bölge Fransa’dan kopmak istiyor ve geriye Fransa diye küçücük bir alan kalıyor. Başkanlık sisteminin Fransa’nın başına getirdiği felaketi görebiliyor musunuz? Bu bölgeler ya tamamen bağımsız olarak ayrılmak istiyorlar, ya da otonami talep ediyorlar.

Şimdi Türkiye için de önerilen, süslenip püslenip halkın önüne konan başkanlık sisteminin nasıl Türkiye’yi paramparça edeceği çok açık değil mi? Zaten derin devletler yıllardır Türkiye’yi parçalara ayırıp bölmeye, sonra da kolayca yönetmeye çok hevesliler.Türkiye’yi de derin devletler böyle küçük küçük 20 parçaya ayıracaklar kendi kafalarına göre, her bölgenin yönetimi ayrı, polisi ayrı, belediyeleri ayrı olacak. Böylece onlarda bağımsızlıklarını ilan edebilecekler. Türkiye böylece derin devletler tarafından kolayca yutulur bir lokma olacak!

Düşünün şimdi Türkiye’nin de 20 parçaya bölündüğünü ve yerel yönetimlerle idare edildiğini. Bir bölge çıkacak oradaki barajı sahiplenecek. O barajdan elde edilen suyu ve elektriği tamamen kendisine alacak. Diyelim ki Antalya ayrılmış olsa oradaki turizmin gelirini tamamen kendisine alacak diğer bölgelere vermeyecek. Derin devletler bu şekilde zengin bölgeleri kendi yönetimlerine almak istiyorlar. Mesela “İstanbul’u, Ege’yi biz Avrupa Birliğine alalım” diyorlar. Güneydoğu’yu daKomünist Kürdistan olarak ayırmak istiyorlar. Ortada kalan fakir bölgeye de Türkleri yığmak istiyorlar. Bu şekildle Güneydoğu’daki petrol gelirleri de hiçbir şekilde diğer bölgelere aktarılmayacak. Her bölge kendi gelirini sahiplenecek. Her yerin askeri, polisi, jandarması ayrı olacak. Böylece küçük küçük devletler olacak. Birçok bölge Komünistlerin kontrolüne geçecek. Sonuçta ortaya korkunç bir tablo çıkacak.

Başkanlık sistemi Türkiye için çok büyük bir tehlikedir, çok ciddi bir tuzaktır. Derin devletlerin Türkiye’yi bölme oyunudur. Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan’dan ve başbakan Ahmet Davutoğlu’ndan ricamız başkanlık sisteminin Türkiye’nin felaketi olduğunu görmeleridir. Meksika’ya da Fransa’ya da felaket getiren bu başkanlık sistemini Türk milleti hiçbir şekilde istemiyor. Türkiye’nin üniter yapısını koruyan sisteme devam edilmeli, Türkiye’nin bölünmez bütünlüğünden asla taviz verilmemelidir.

Türkiye şu anda çok hassas bir dönemden geçiyor, PKK yüzünden Güneydoğu’nun birçok bölgesine girilemiyor. Her gün PKK kalleşçe Türk askerini şehit etmeye devam ediyor. Türk devleti var gücüyle PKK belasına hedeflenmeli ve PKK’yı biran önce yurdumuzdan sürmelidir. Türk milleti hiçbir şekilde boyun eğmeyecek ve bölünmeye yol açacak her türlü adımı bertaraf edecektir.

Tüm yazılarım: https://erkanarkutyaziyor.wordpress.com/

Reklamlar

Cevapla

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s