Dünya yaratılmadan yaratılan 7 şey ne?

Dünya yaratılmadan yaratılan 7 şey ne?

Dünya yaratılmadan yaratılan 7 şey ne?

İslam aleminin birleşmesine Mehdiyet denir.Başındaki lidere de biz, Hz. Mehdi diyoruz.


Tevrat’ta dünya yaratılmadan yedi şey yaratıldığından bahsediliyor ve son derece dikkat çekici bilgiler veriliyor:

Dünya yaratılmadan önce yedi şey yaratılmıştır. Bunlar; Tevrat, tövbe etmek, Adn cenneti, cehennem, Allah’ın arşı, mescit ve MesihMehdi’nin adı.” Bakın 3500 yıl önceki kaynaktır bu. “Tevrat’ta şöyle yazılmıştır; Kralın adı sonsuza dek yaşasın. Güneş durdukça adı var olsun.”(Pasahim 54-A)

Talmud’un Sanhedrin bölümünde Kral Mesih’in yani Mehdi’nin kaderde belirlenen zamanda geleceği şöyle anlatılıyor:

“Gelecek belirlenmiş bir zaman içindir ve ancak Kral Mesih sonucunda konuşacaktır ve yalan söylemeyecektir.” En sonunda konuşacaktır. “O kral Mesih” “Mehdi” gecikmesine rağmen onu bekleyin. Çünkü kesinlikle gelecektir. Oyalanmayacaktır. Sonunda konuşacaktır ve yalan söylemeyecektir ifadesi ne anlama gelmektedir?

Haham Samuel bin Nahmani, Haham Jonathan adına şöyle söyledi; “Önceden belirlenen zaman gelmeden o da henüz gelmeyeceği için hiçbir zaman gelmeyecek diyenler” olacaktır. Fakat öyle olsa bile onu bekleyin çünkü şöyle yazılmıştır. O Kral Mesih, gecikse de onu bekleyin. Mutlaka gelecek. Siz onun gelişini bekliyorsunuz fakat  o gelmiyor demenizle ilgili kutsal kitapta şöyle söylenmiştir; Yine de Rab size lütfetmeyi özlemle bekliyor. Size merhamet göstermek için harekete geçiyor.” (Yeşeya 30/18)

“Fakat eğer biz beklemiyorsak ve Allah böyle diliyorsa onun gelişini ne geciktiriyor? Çünkü biz hala hak etmiyoruz.”Ümitle bekleyenler için şöyle yazılmıştır. Ne mutlu onu bekleyenlere.” “Yani sonunda mutlaka gelecek” diyor, Tevrat. “Ama hak etmeyen adamlara, hak etmeyen ortamda gelmez” diyor. Zamanı gelmeden de hiç gelmez. “Fakat Moşiyah Mehdi kendi görevi için dünyanın yaratılışı öncesinde yaratılmış ve hazırlanmıştır.” (Pasahim 54-A)

“İnsanlar tarafından seçilemez.”Yani seçimle gelmez. Siyasetle, çalışmayla olmaz. “Çünkü görevi için Allah onu seçmiştir. Moşiyah’ın ruhu seviyelerin en yükseğinden keter (atik) seviyesinden gelir.” En yüksek seviyededir diyor. “Moşiyah’ın ruhu bizim tutunabileceğimiz bir umut ışığı, neşenin güzel kokusu ve her şeyin en iyisiyle sonuçlanacağı ümididir.” (Likutey Halakhot, Birkat HaReiach, 4/21)

“Moşiyah tüm dünyayı tek bir silah kullanmadan fethedecektir.”(Siyah Sarfey Kodej 1/67)

Kaynak: http://hzisavehzmehdiyibuyuzyildagorecegiz.blogspot.com.tr/

Tüm yazılarım: https://erkanarkutyaziyor.wordpress.com/

Reklamlar

Cevapla

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s