İnsanın kendini düzeltmesi için ölümden dönmesi mi gerek…

İnsanın kendini düzeltmesi için ölümden dönmesi mi gerek…

İnsanın kendini düzeltmesi için ölümden dönmesi mi gerek...

Allah sadece sevgi istiyor. Sen onu Allah’a çok görürsen, Allah da sana o zaman hayatın acısını kat kat tattırır.


İnsan öyle aciz bir varlık olarak yaratılmış ki, yarınında ne olacağı belli değil… Bir gün bir virüs geliyor ve vücudunuza yerleşiyor. Ve biranda gözlerinizi hastanede açıyorsunuz.Ölüm insana bu kadar yakın işte.

İnsanın bazen düşünecek, kendisini düzeltecek, duasını arttıracak, samimiyetini ve çabasını artıracak hiç vakti olmayabilir ve bir anda ölüm meleklerini karşısında bulabilir.

Ama insan bilinç altında hep kendisine bir süre tanıyor. Hep kendisini düzeltecek bir vakti varmış gibi geliyor. Hep önünde uzun yıllar varmış gibi geliyor.  Oysa kaderinde çok farklı bir ölüm kendisini bekliyor olabilir.

Ölümden dönen imanlı bir insanı düşünün. “Allah bana yaşamam için izin verdi, kaderimde daha yaşamak varmış”der. Çok daha samimi olmaya, çok daha Allah’a yönelmeye niyet eder. Çünküdünya hayatının bomboş olduğunu çok daha iyi kavrar. Dünya her an bırakılıp gidilecek, terk edilecek bir yerdir. Hem de bıraktığınızda hiçbir şeyinizi almadan gideceğiniz bir yer…

İşte bu yüzden, ölüm kapımızda her an beklerken kendinizi düzeltmek için kendinize hiç vakit tanımayın. Ne kadar samimi olacaksanız o kadar samimi olun. Ne kadar yalvara yalvara dua edecekseniz, ne kadar Allah için çabalayacaksanız, ne kadar Allah’a dönüp yönelenecekseniz bugün dönüp yönelin. Çünkü yarınınız olmayabilir. Yarın sizin Allah’ın huzurunda hesap vermek üzere duracağınız gün olabilir…

Her nefis ölümü tadıcıdır. Kıyamet günü elbette ecirleriniz eksiksizce ödenecektir. Kim ateşten uzaklaştırılır ve cennete sokulursa, artık o gerçekten kurtuluşa ermiştir. Dünya hayatı, aldatıcı metadan başka bir şey değildir. (Ali İmran Suresi, 185)

Kaynak: http://dunyahayatimiz.blogspot.com.tr/

Tüm yazılarım: https://erkanarkutyaziyor.wordpress.com/

Reklamlar

Cevapla

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s