Hz. Mehdi ve 15 Temmuz darbe olayı ile ilgili yeni hadisler…

Hz. Mehdi ve 15 Temmuz darbe olayı ile ilgili yeni hadisler...

15 Temmuz darbe olayının arkasındaki üst akıl İngiliz derin devletidir.


15 Temmuz’da Türkiye’de yaşanan darbeolayı peygamberimizin hadisleriyle bağlantılı olağanüstü bir olaydır. Ahir zamanda olduğumuz için yaşadığımız her olay Mehdiyetle bağlantılıdır. Peygamberimiz hadislerinde 15 Temmuz darbe olayıyla ilgili çok fazla detay veriyor. Şimdi hadislere bakalım.

Peygamberimiz ahir zamanda gerçek imanlı, derin imanlı insanların İstanbul’da yoğunlaşacağını bildiriyor. İstanbul’un zalimleri, teröristleri, canileri atacağından bahsediyor.

Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)’de:

Medine (İstanbul) demirci körüğü gibidir, değersizlerini dışarı atar, temizlerini de meydana çıkarır.(Buhari 1883, Müslim 1383/389, Nesei 4196, Tirmizi 3920, İbni Hibban 3732, Ahmed 3/306)

Hadiste peygamberimizin  “temizlerini de meydana çıkarır” diye söylediği gibi imanlı halkımız da meydanlarda.

Hz. Mehdi’nin önünde Hz. Hızır yürür, Hz. Mehdi’ye yardım eder, kolaylık sağlar. Peygamberimiz hadisinde şöyle bildiriyor:

Ali (KerremAllahu veçhe) buyurdu:

MEHDİ’NİN ÖNÜNDE HIZIR YÜRÜR. Mehdi Peygamber’in izinde gider, görmediği yerden melekler onun önünde set olur, korurlar. Medine’yi Rumiye’yi (İstanbul’u) büyük bir mücadeleyle şehit de olan 70 bin Müslümanla beraber manen tekbirlerle fetheder. (Yevmul Halas, Kamil Süleyman, sayfa: 332)

15 Temmuz darbe olayında Hz. Hızır görevdeydi. İstanbul Hz. Mehdi’nin manen feth edeceği şehirdir, kutsal bir şehirdir. Darbe gecesi yaşanan 70 den fazla mucize Hz. Hızır’ın görevde olduğunu çok açık bir şekilde göstermektedir.

Peygamberimiz diğer bir hadisinde Deccal Türklerle mücadele edecek, Deccali Hz. Mehdi etkisiz hale getirecek diye bildiriyor:

İmam Sadık şöyle buyurdu: Deccal Türkle savaşır. Sonra deccalin kökünün kazınması Mehdi’nin eliyle olur. Mehdi ilk sancağını açıp Türklere yönelir. (Yevmül Halas, Kamil Süleyman, sayfa: 329)

Burada peygamberimizin bahsettiği Türkle savaşan Deccal İngiliz derin devletidir. Deccal’in kökü ancak Mehdi vesilesiyle kazınacaktır. Hz. Mehdi’nin ilk sancağını açıp Türklere yönelmesi Mehdi’nin Türkiye’den zuhur edeceğine işarettir.

Peygamberimiz başka bir hadisinde Hz. Mehdi’nin peygamberimizin izinde yürüyeceğini Müslümanlarla birlikte İstanbul’u tekbirlerle feth edeceğini bildiriyor:

Ali (KerremAllahu veçhe) buyurdu:

Mehdi’nin önünde Hızır yürür. Mehdi Peygamberin izinde gider, görmediği yerden melekler onun önünde set olur, korurlar. Medine’yi Rumiye’yi ( İstanbul’u) büyük bir mücadeleyle şehit de olan 70 bin Müslümanla beraber manen tekbirlerle fetheder.
(Yevmul Halas, Kamil Süleyman, sayfa: 332)

15 Temmuz darbe olayının hadislerle bağlantısı ile ilgili diğer yazılarım:

http://blog.milliyet.com.tr/iste-15-temmuz-darbe-gecesi-turkiye-nin-deprem-haritasi-/Blog/?BlogNo=538692

http://blog.milliyet.com.tr/peygamberimiz-diyor-ki–iki-kopru-engellendiginde-mehdimizin-zuhur-zamanidir-/Blog/?BlogNo=538547

http://blog.milliyet.com.tr/peygamberimiz-diyor-ki–kopru-boydan-boya-tutuldugunda-insanlar-olurler/Blog/?BlogNo=537562

http://blog.milliyet.com.tr/sok-olacaksiniz–peygamberimiz-darbenin-yasanacagini-hadislerde-bildirmis—/Blog/?BlogNo=537315

Kaynak: http://hzisavehzmehdiyibuyuzyildagorecegiz.blogspot.com.tr/ , A9TV

Tüm yazılarım: https://erkanarkutyaziyor.wordpress.com/

Reklamlar

Cevapla

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s